ETV 24/7 BreakingNewsShow : Cliccate nantu à u buttone di volumu (in basso à sinistra di u schermu video)
Corsica SCIACCA Aviation Ultime Notizie Internaziunali Ultime Notizie di Viaghju Viaghju d'impresa Attualità di u Canada News populu Tourism Parlà di Turismu Trasporti Segreti di Viaghju News di Filu di Viaghju Varie Notizie

Air Canada annuncia l'elezzione di direttori

Air Canada annuncia l'elezzione di direttori
Air Canada annuncia l'elezzione di direttori
scrittu da santu Harry Johnson

Tutti i candidati sò dighjà servuti cum'è direttori di Air Canada è ognunu di i direttori hè statu elettu da a maggioranza di i voti emessi da l'azionari presenti in linea o rapprisentati da procuratore à l'assemblea.

Print Friendly, PDF è Email
  • L'assemblea annuale di l'azionari di Air Canada si hè tenuta marti 29 ghjugnu 2021.
  • Tutti i candidati elencati in a so circolare di proxy di gestione sò stati eletti cum'è direttori di Air Canada.
  • I risultati finali di u votu nantu à tutte e questioni vutate à a riunione saranu archivati ​​in SEDAR.

Air Corsica hà annunziatu oghje chì tutti i candidati elencati in a so circulare di proxy di gestione datatu u 6 di maghju di u 2021 sò stati eletti cum'è amministratori di Air Canada à a so Assemblea annuale di l'azionari chì si hè tenuta marti u 29 di ghjugnu di u 2021.

Tutti i candidati sò dighjà servuti da direttori di Air Corsica è ognunu di i direttori hè statu elettu à a maggioranza di i voti emessi da l'azionari prisenti in ligna o raprisentati da mandata à l'assemblea. I risultati di u votu sò dettagliati quì sottu.

NomineeVutà per% PerVoti Ritenuti% Ritenutu
Amee Chande139,562,87095.45%6,656,3054.55%
Christie JB Clark139,159,06095.17%7,060,1154.83%
Gary A. Doer138,644,84094.82%7,574,3355.18%
Rob Fyfe138,923,88195.01%7,295,2944.99%
Michael M. Green131,072,64989.64%15,146,52610.36%
Jean Marc Huot137,430,29693.99%8,788,8796.01%
Madeleine Paquin145,829,34799.73%389,8280.27%
Michael Rousseau145,771,42199.69%447,7540.31%
Vagn Sørensen131,891,67390.20%14,327,5029.80%
Kathleen Taylor138,914,12495.00%7,305,0515.00%
Annette Verschuren145,896,09399.78%323,0820.22%
Michael M. Wilson138,032,88694.40%8,186,2895.60%

I risultati finali di u votu nantu à tutte e questioni vutate à a riunione saranu archivati ​​in SEDAR.

Print Friendly, PDF è Email

Doppu l'autore

Harry Johnson

Harry Johnson hè statu l'editore di missione per eTurboNews per quasi 20 anni. Vive in Honolulu, Hawaii, è hè uriginariu d'Europa. Gode ​​di scrive è di copre e nutizie.