Ultime Notizie di Viaghju News populu Resort Responsibili Parchi a tema Tourism Aghjurnamentu di a destinazione di viaghju News di Filu di Viaghju Trending Now USA Breaking News

Questi parchi naziunali americani sò i più sottovalutati

Questi parchi naziunali americani sò i più sottovalutati
Questi parchi naziunali americani sò i più sottovalutati
scrittu da santu Harry Johnson

E Dune di l'Indiana sò trà i parchi naziunali i più visitati di u paese, cù 2.3 milioni di visitatori in u 2020, eppuru, pare chì micca tante persone fussinu spiazzate da u parcu di u lagu, cù solu 51% di e persone chì u classificanu cum'è eccellente.

Print Friendly, PDF è Email
  • I parchi naziunali americani cum'è Yosemite è u Grand Canyon attiranu milioni di visitatori annu.
  • Un novu studiu hà analizatu e riviste di i parchi naziunali americani cù menu di 1 milione di visitatori à l'annu per palisà i più sottovalutati.
  • U studiu hà ancu studiatu i parchi naziunali i più sopravvalutati di i Stati Uniti d'America.

Parchi naziunali pupulari cum'è Yosemite è u Grand Canyon attirà milioni di visitatori ogni annu, ciò chì pò rende difficiule per i visitatori di diventà uniti cù a natura quandu i percorsi sò affollati è ci sò file per vede.

Allora se vulete scappà di a folla è sperimentà una di e gemme più piatte di u paese, in quali parchi naziunali duvete andà?

Un novu studiu hà analizatu recensioni di Parcu Naziunale di i Stati Unitis cù menu di 1 milione di visitatori à l'annu per rivelà i parchi naziunali i più sottovalutati in u paese. U studiu hà ancu studiatu i parchi i più sopravvalutati in America, cù un numeru di visitatori di più di 1 milione ma ancu di critiche povere. 

Top 10 parchi naziunali sottovalutati in i SU  

RankParcu naziunaleTotal di visitatori (2020)% di recensioni "eccellenti"
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Fiordi Kenai, Alaska115,88289.9%
3Glacier, Montana5,74888.8%
4Crater Lake, Oregon670,50087.1%
5Redwood, California265,17786.2%
6Badlands, South Dakota916,93286.1%
7Sequoia, California796,08683.6%
8Tortugas secchi, Florida48,54382.9%
8Haleakalā, Hawaii319,14782.9%
10White Sands, Novu Messicu415,38382.3%

Datu chì si trova assai in Alaska, ùn puderebbe micca stupisce di vede chì Glacier Bay hà ricevutu solu 5,748 visitatori in u 2020. Tuttavia, quelli chì anu visitatu stu parcu spettaculare sò chjaramente innamurati di i so maestosi fiordi è ghiacciai è muntagne innevate. , cù 92.9% di e recensioni di u parcu nant'à Tripadvisor chì u descrivenu cum'è eccellente!

Un altru parcu di l'Alaska piglia a seconda piazza, cù i fiordi Kenai chì ricevenu una media di 89.9% di recensioni "eccellenti" ma pocu più di 100,000 38 visitatori à l'annu. I fiordi Kenai ospitanu u Harding Icefield, unu di i più grandi campi di ghiaccio in u paese, chì hè a fonte di almenu XNUMX ghiacciai è di più fiordi.

Print Friendly, PDF è Email

Doppu l'autore

Harry Johnson

Harry Johnson hè statu l'editore di missione per eTurboNews per quasi 20 anni. Vive in Honolulu, Hawaii, è hè uriginariu d'Europa. Gode ​​di scrive è di copre e nutizie.

Lascia un Comment