Corsica SCIACCA Aviation Ultime nutizie europee Ultime Notizie Internaziunali Ultime Notizie di Viaghju Viaghju d'impresa News populu Ricustruisce Responsibili Tourism Trasporti News di Filu di Viaghju Trending Now

A dumanda di viaghji aerei globale rimbalza moderatamente in settembre

I viaghji aerei mundiali rimbalzanu moderatu in settembre.
Willie Walsh, Direttore Generale di l'IATA. 
scrittu da santu Harry Johnson

U recente cambiamentu di pulitica di i Stati Uniti per riapertura di viaghji da 33 mercati per i stranieri cumplettamente vaccinati da l'8 di nuvembre hè un sviluppu accoltu, se hè longu. Inseme cù riapertura recenti in altri mercati chjave cum'è l'Australia, l'Argentina, a Tailanda è Singapore, questu duverebbe dà un impulso à a risturazione à grande scala di a libertà di viaghjà.

Print Friendly, PDF è Email
  • A dumanda tutale di viaghji aerei in settembre di u 2021 (misurata in chilometri di passageri di rivenuti o RPK) hè diminuita di 53.4% in paragunà à settembre 2019. Questu hà marcatu un aumentu da Aostu, quandu a dumanda era 56.0% sottu à i livelli di Aostu 2019.
  • I mercati domestici sò calati di 24.3% paragunatu à settembre 2019, una migliione significativa da Aostu 2021, quandu u trafficu era calatu di 32.6% versus dui anni fà. Tutti i mercati anu dimustratu a migliione cù l'eccezzioni di u Giappone è a Russia, ancu s'ellu si mantene in un territoriu di crescita solidu cumparatu cù 2019. 
  • A dumanda di i passageri internaziunali in settembre era 69.2% sottu à settembre 2019, frazionalmente peggiore di u calatu di 68.7% registratu in Aostu. 

lu Associazione Internaziunale di Trasportu Aereu (IATA) hà annunziatu un rimbalzu moderatu in i viaghji aerei in settembre 2021 paragunatu à a prestazione d'aostu. Questu hè statu guidatu da a ricuperazione in i mercati domestici, in particulare in Cina, induve alcuni curretti di viaghju sò stati alzati dopu à i focu di COVID-19 in Aostu. A dumanda internaziunale, intantu, hè calata ligeramente cumparatu cù u mese precedente. 

Perchè i paraguni trà i risultati mensili di u 2021 è u 2020 sò distorti da l'impattu straordinariu di COVID-19, salvu altrimenti nutatu, tutti i paraguni sò à settembre 2019, chì seguitanu un mudellu di dumanda normale.

  • A dumanda tutale di viaghji aerei in settembre di u 2021 (misurata in chilometri di passageri di rivenuti o RPK) hè diminuita di 53.4% in paragunà à settembre 2019. Questu hà marcatu un aumentu da Aostu, quandu a dumanda era 56.0% sottu à i livelli di Aostu 2019.  
  • I mercati domestici sò calati di 24.3% paragunatu à settembre 2019, una migliione significativa da Aostu 2021, quandu u trafficu era calatu di 32.6% versus dui anni fà. Tutti i mercati anu dimustratu a migliione cù l'eccezzioni di u Giappone è a Russia, ancu s'ellu si mantene in un territoriu di crescita solidu cumparatu cù 2019.
  • A dumanda di i passageri internaziunali in settembre era 69.2% sottu à settembre 2019, frazionalmente peggiore di u calatu di 68.7% registratu in Aostu. 

"U rendimentu di settembre hè un sviluppu pusitivu, ma a ricuperazione di u trafficu internaziunale ferma in mezzo à a chjusura di e fruntiere continue è à i mandati di quarantena. U recente cambiamentu di pulitica di i Stati Uniti per riapertura di viaghji da 33 mercati per i stranieri cumplettamente vaccinati da l'8 di nuvembre hè un sviluppu accoltu, se hè longu. Inseme à riapertura recenti in altri mercati chjave cum'è l'Australia, l'Argentina, a Tailanda è Singapore, questu duverebbe dà un impulso à a risturazione à grande scala di a libertà di viaghju ", hà dettu. Willie Walsh, Direttore Generale di l'IATA

Mercati Internaziunali di Passageri

  • Trasportatori europei U trafficu internaziunale di settembre hè diminuitu di 56.9% versus settembre 2019, 1 puntu percentuali paragunatu à a diminuzione di 55.9% in Aostu versus u stessu mese in 2019. A capacità hè cascata di 46.3% è u factor di carica hè cascatu di 17.2 punti percentuali à 69.6%.
  • Linee Aeree Asia-Pacificu hà vistu u so trafficu internaziunale di settembre caduta di 93.2% paragunatu à settembre 2019, praticamente invariatu da a caduta di 93.4% registrata in Aostu 2021 versus Aostu 2019, postu chì a regione cuntinueghja à avè e più strette misure di cuntrollu di e fruntiere. A capacità hè cascata di 85.2% è u fattore di carica hè diminuitu di 42.3 punti percentuali à 36.2%, facilmente u più bassu trà e regioni.
  • Linee Aeree di u Mediu Oriente hà avutu una caduta di dumanda di 67.1% in settembre cumparatu cù settembre 2019, ligeramente migliorata nantu à a diminuzione di 68.9% in Aostu, versus u stessu mese in 2019. A capacità diminuì 52.6%, è u fattore di carica slipped 23.1 punti percentuali à 52.2%. 
  • Trasportatori nordamericani hà sperimentatu una caduta di trafficu di 61.0% in settembre versus u periodu 2019, un pocu migliuratu nantu à a calata di 59.3% in l'aostu cumparatu cù l'aostu 2019. A capacità hè cascata di 47.6%, è u fattore di carica hè cascatu di 21.3 punti percentuali à 61.9%.
  • Linee Aeree Latino Americane hà vistu una caduta di 61.3% in u trafficu di settembre, paragunatu à u stessu mese in 2019, una crescita di u 62.6% di calata in l'aostu cumparatu à l'agostu 2019. A capacità di settembre hè cascata di 55.6% è u fattore di carica hè cascatu di 10.7 punti percentuali à 72.0%, chì era u u più altu fattore di carica trà e regioni per u 12th mese consecutivu. 
  • Compagnie aeree africane U trafficu hè cascatu di 62.2% in settembre versus dui anni fà, quasi 4 punti percentuali peggiu di u 58.5% decadenza in l'aostu cumparatu à l'aostu 2019. A capacità di settembre hè diminuita di 49.3% è u factor di carica hè diminuitu di 18.4 punti percentuali à 53.7%.

Mercati naziunali di i passeggeri

Settembre 2021 (% chg vs u listessu mese in 2019)Sparte mundialeRPKASKPLF (% -pt)PLF (livellu)
Una Zucca Annantu54.2%-24.3%-14.7%-9.3%73.0%
Australia0.7%-80.3%-71.2%-26.2%56.2%
Brasile1.6%-17.3%-16.8%-0.5%81.2%
Cina PR19.9%-26.2%-10.5%-14.6%68.9%
India2.1%-41.3%-30.5%-13.4%72.4%
Giappone1.4%-65.5%-34.5%-36.7%40.9%
Fed. Russa.3.4%29.3%33.3%-2.6%83.1%
US16.6%-12.8%-5.5%-6.5%76.1%
  • Brasile U mercatu domesticu hà sustinutu a so ricuperazione graduale in mezzu di u prugressu pusitivu di vaccinazione. U trafficu hè calatu di 17.3% cumparatu à settembre 2019 - migliuratu da una caduta di 20.7% in Aostu. 
  • Di u Giappone U trafficu domesticu di settembre hè diminuitu di 65.5%, aggravatu da una calata di 59.2% in Aostu versus Aostu 2019, per via di l'impattu di e restrizioni.

U Line fermentazione

"Ogni annunziu di riapertura pare vene cun regule simili, ma diverse. Ùn pudemu micca lascià chì a ricuperazione s'impanta in complicazioni. U ICAO A Conferenza d'Altu Livellu nantu à COVID-19 accunsenu chì l'armonizazione deve esse una priorità. U G20 hà dichjaratu un impegnu à piglià l'azzione per sustene una ricuperazione cù viaghji senza saldatura, sustenibilità è digitalizazione. Avà i guverni devenu mette azzione daretu à queste parolle per realizà misure simplici è efficaci. E persone, l'impieghi, l'imprese è l'ecunumie cuntanu nantu à un veru prugressu ", disse Walsh.

A visione di l'IATA per ristabilisce in modu sicuru a connettività globale hè basatu annantu à cinque principii chjave:

  • I vaccini duveranu esse dispunibuli per tutti u più prestu pussibule.
  • I viaghjatori vaccinati ùn devenu micca affruntà alcuna barriera à u viaghju.
  • U test deve permettere à quelli chì ùn anu micca accessu à i vaccini di viaghjà senza quarantena.
  • I test di l'antigeni sò a chjave per regimi di prova convenienti è convenienti.
  • I guverni devenu pagà per e prove, dunque ùn diventa micca una barriera ecunomica per viaghjà.
Print Friendly, PDF è Email

Doppu l'autore

Harry Johnson

Harry Johnson hè statu l'editore di missione per eTurboNews per quasi 20 anni. Vive in Honolulu, Hawaii, è hè uriginariu d'Europa. Gode ​​di scrive è di copre e nutizie.

Lascia un Comment